Wykrywanie białek oraz obserwacje mikroskopowe

24. października uczniowie klasy 1aLOg wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych z biologii, zorganizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Przedmiotem zajęć było wykrywanie białek oraz obserwacje mikroskopowe. W trakcie laboratoriów uczniowie oglądali pod mikroskopem preparaty różnych organelli komórkowych, a następnie rysowali je na kartce. W drugiej części warsztatów uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat budowy i funkcji białek, a następnie samodzielnie wykonywali doświadczenia, pozwalające wykryć białka za pomocą reakcji biuretowej oraz ksantoproteinowej. Warsztaty niewątpliwie wzbogaciły wiedzę uczniów, a doświadczenia, które wykonywali pokazały ciekawy aspekt nauki biologii.

Organizatorzy: Ewa Tarkowska-Dowsilas, Magdalena Błachut


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory