Warsztaty biologiczno-chemiczne

 

3 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty biologiczno-chemiczne, w których uczestniczyli uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żywcu. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a także rozwijanie zainteresowań badawczych i proekologicznych.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch formach zajęć:

I część – 60min

Zajęcia prowadzone przez grupę uczniów klasy 3AOg dotyczyły autorskiego projektu naszych Pań -,,Woda źródłem życia ochrona wód”. Nasi maturzyści wcielili się w rolę nauczycieli i w bardzo ciekawy sposób poprowadzili  zajęcia podczas których nasi młodsi koledzy mogli przekonać się jak ważna dla każdego człowieka jest czysta woda, jak właściwie gospodarować zasobami wodnymi, nauczyli się budować minioczyszczalnie ścieków, oraz zostali zaproszeni do degustacji różnych gatunków wód źródlanych i na własnej skórze mogli się przekonać o ich walorach.

II część – 60min

Zajęcia polegały na samodzielnym wykonywaniu doświadczeń chemicznych i biologicznych w sali 319. Nasi goście mogli zobaczyć swoje własne wyizolowane ze śliny DNA, przekonać się czy w miodzie i cukrze pudrze faktycznie występuje glukoza? Wykonać barwne reakcje strąceniowe oraz sprawdzić ilość witaminy C w poszczególnych produktach spożywczych.

Uczniowie po zakończeniu części badawczej, wybrali się do pracowni mechatronicznej, gdzie krótką prezentację przeprowadził Pan Leszek Szpila oraz na warsztaty po których oprowadził ich Pan Sylwester Węglewski.

Dziękujemy grupie projektowej z klasy 3AOg oraz nowo powstałej grupie z klasy 2AO, która dzielnie opiekowała się młodszymi kolegami.

Warsztaty przygotowały panie : Ewa Tarkowaska-Dowsilas oraz  Magdalena Błachut


  Archimedes Lingua.Plus 2021

    20 Sty -  21:22

  Kolejne wokalne sukcesy Sandry

    17 Sty -  10:34

  Cicho cicho pastuszkowie

    13 Gru -  00:00

  Projektanci edukacji

    07 Gru -  12:20

  Powiatowa Licealiada 2021

    30 Lis -  21:22


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory