Światowy Tydzień Pieniądza w ZSM-E

FOTO Internet
FOTO Internet

W dniach 24 i 25 marca uczniowie naszej szkoły (Laura Kudzia, Mateusz Węglewski, Huber Dziedzic, Wiktor Waligóra, Bartosz Dziki, Karol Wiercigroch) wzięli udział w programie pt. „Financial Education Innovation Camp” organizowanym przez Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. oraz JA Europe, w ramach Światowego Tygodnia Pieniądza Global Money Week.

„Team ZSME” – który tworzyli – miał okazję rywalizować z drużynami z Europy, Azji i Afryki. Przedmiotem wydarzenia było wyzwanie zaprojektowania innowacyjnego produktu bądź usługi, która nauczy młodych ludzi jak zarządzać pieniędzmi i podejmować przemyślane decyzje finansowe. Podczas tworzenia projektu, uczniowie prowadzili rozmowy na platformie „ZOOM”, przeprowadzali burzę mózgów na platformie „MURAL” oraz prezentowali produkt w programie „Power Point”.

Całe wydarzenie było przeprowadzone w języku angielskim. Pomiędzy różnymi etapami rywalizacji, uczniowie słuchali autoprezentacji wolontariuszy, poznawali podstawy bankowości, jak i spędzali miło czas podczas interakcji z rówieśnikami z innych krajów.

Opiekunem wydarzenia była Pani Anna Rodak.


  Jak się chce, to można

    30 Lip -  18:06

  Porozumienie z Akademią WSB

    28 Cze -  00:00

  Twister nagrodzony

    09 Cze -  10:50

  Laureaci Olimpiady ITiW

    09 Cze -  10:40

  Pamiętamy

    01 Cze -  06:44


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory