OLIMPIADA WIEDZY O MITOLOGII GRECKO – RZYMSKIEJ I SKANDYNAWSKIEJ

NIE SAMYMI ŚCISŁYMI PRZEDMIOTAMI MECHANIK ŻYJE, CZYLI SUKCESY UCZNIÓW ZSM-E W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O MITOLOGII GRECKO – RZYMSKIEJ I SKANDYNAWSKIEJ

 12 listopada 2019 r. uczniowie ZSM-E uczestniczyli w VI edycji ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o mitologii grecko – rzymskiej oraz olimpiady o mitologii skandynawskiej.

W tej pierwszej udział wzięło 35 osób, a najwyższe wyniki w szkole osiągnęli Igor Jędrzejewski, Dominik Szewczyk oraz Maciej Ziółkowski. Mimo bardzo wysokiego stopnia trudności pytań uczniom tym udało się zająć miejsca 21-23 w skali całego kraju.

W olimpiadzie wiedzy o mitologii skandynawskiej reprezentanci ZSM-E mogą pochwalić się jeszcze lepszymi wynikami. Uczestniczyło w niej 9 osób, a szkolny konkurs zwyciężył Jacek Ulrych (1bt), przed Luizą Brzezinką (2bti) i Jakubem Cwajną (1ct) – z rezultatami, które pozwoliły na zajęcie odpowiednio 6, oraz 9 (ex aequo) miejsca w całym ogólnopolskim konkursie.

Opiekunami uczestniczących w olimpiadzie uczniów byli Krzysztof Tlałka, Edyta Polak – Tracz, Agata Obrocka, Monika Grzegorzek – Barcik i Ewa Boczarska.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania, a zwycięzcom gratulacje. 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory