Pobiegli dla bohaterów

FOTO M.Terteka
FOTO M.Terteka

5 marca w żywieckim parku zorganizowana została kolejna edycja „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, której organizatorem było Stowarzyszenie Dzieci Serc z Radziechów. Od 2015 roku „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. Bieg ma na celu oddanie hołdu i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Impreza ma cel edukacyjny, sportowy, rekreacyjny i historyczny.  Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Łącznie na różnych dystansach na trasie znajdującej się w żywieckim parku wystartowało kilkaset osób w różnym wieku, w tym osoby niepełnosprawne. W biegu głównym uczestnicy mieli  do pokonania 1963 metrów. Liczba była  nieprzypadkowa, w tym roku zamordowany został ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef Franczak ps. Lalek. Zakończeniem uroczystości było wręczenie medali i pucharów oraz wspólne biesiadowanie przy gorącej grochówce. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Uczniowie ZSM-E również w sposób czynny upamiętnili żołnierzy podziemia antykomunistycznego. W różnych kategoriach wiekowych w biegu uczestniczyło 30 uczniów i uczennic z następujących klas: 1ET, 2ALO, 2BLO, 2CT, 3CLO, 4ALO.

Opiekunowie: dr Małgorzata Terteka, mgr Tomasz Pietraszko, dr Lucjan Sawicki


  Szkolna liga szachowa

    02 Cze -  10:53

  3 kultury

    01 Cze -  09:43

  Dance World 2023 w Żywcu

    18 Maj -  00:00

  Bieg po Nowe Życie

    16 Maj -  00:00


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory