Pierwsza lekcja już za nami

 

Gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnych w Lipowej. Uczniowie klas 7 i 8 tejże szkoły dowiedzieli się, jakie zasoby wody są tak naprawdę dostępne, dlaczego powinniśmy ją oszczędzać, jak zbudować minioczyszczalnię ścieków i jak woda wpływa na organizm człowieka. Nasi uczniowie przeprowadzili 3 lekcje i doskonale sprawdzili się w roli nauczycieli. Ale nie tylko oni byli dumni z siebie i zadowoleni, także wychowankowie szkoły w Lipowej mieli okazję do wspólnej zabawy i nauki, a dowodem, że taka forma zajęć do nich przemawia, są zdjęcia uśmiechniętych młodych ludzi. Wartością dodaną projektu jest przede wszystkim możliwość przekazywania wiedzy innym, a to, jak twierdzą psycholodzy, jeden z najlepszych sposobów uczenia się.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory