Pamiętamy o bohaterach

FOTO Internet
FOTO Internet

1 VIII 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Ten heroiczny zryw kosztował życie wielu Polaków. Chcąc przypomnieć o tych wydarzeniach, od 2016 r. organizowana jest ogólnopolska kampania „BohaterON – włącz historię”. Akcja powstała, by uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, by każdy zainteresowany mógł oddać hołd ludziom walczącym o wolną Polskę. Projekt ma ponadto edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, krzewić postawy patriotyczne oraz promować historię Polski XX w. 
W akcję włączyła się również młodzież z naszej szkoły, konkretnie klasa 2bTg wraz z wychowawcą, mgr Rafałem Harańczykiem. Uczniowie zakupili „kartkę” o nominalne 100 zł, a następnie wykonali online projekt „złotej” pocztówki. Był tylko jeden warunek – mianowicie treść życzeń musiała zawierać tylko 25 słów, dokładnie tyle, ile miała korespondencja wysyłana Pocztą Polową podczas Powstania Warszawskiego. Tak wykonane kartki zostaną wydrukowane a zebrany dochód zostanie przeznaczony na bezpośrednią pomoc Powstańcom Warszawskim.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory