Ogólnopolski sukces tancerzy z Mechanika

11 września 2021 r. w Siennicy Różanej k/Krasnegostawu odbyły się Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Chełmskie Centrum Tańca „Rytm” przy współpracy z Urzędem Gminy Siennica Różana w okręgu PTT Lublin.

W kategorii 12-15 lat tytuł Wicemistrza Polski 2021 zdobyła działająca przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu formacja Aqua Dance, która wzięła udział w wydarzeniu, reprezentując Klub Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl”.

Program pt. „Magia Disneya”, przygotowany w oparciu o muzykę filmową, wzbudził zachwyt publiczności i pozwolił się jej przenieść w świat dzieciństwa.

Trenerem i choreografem zespołu od siedmiu lat jest Pani Anna Kamińska.

Wyjazd obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek. Obok intensywnych treningów, blasków fleszy i wywiadów był czas, żeby zobaczyć piękne miejsca i zabytki wschodniej części Polski. W programie wycieczki nie zabrakło Zabytkowej Kopalni Kredy w Chełmie, ruin zamku w Krupem, oraz Starówki w Chełmie i Krasnymstawie. Młodzież zwiedziła również perłę kresów, czyli Zamość - nazywany Padwą Północy. A w nim symbol miasta, ratusz i rynek z pięknymi ormiańskimi kamienicami. Prawdziwe arcydzieło polskiego renesansu. Atrakcją była Twierdza, a w niej okazały Bastion oraz specjalnie zamówiony na cześć wicemistrzów wystrzał z armaty.

Za możliwość udziału w tym wydarzeniu składamy podziękowania naszym sponsorom:
- P. Annie Dejewskiej i P. Robertowi Kluce z Gdyni,
- firmie „Takoni” z Bielska-Białej,
- firmie „Mixpol” z Łodygowice,
- firmie P.W. „Matbud” z Żywca
- firmie „Beskid” z Żywca,
- firmie „Centerkom” z Żywca,
- P. Annie Rzepka z Węgierskiej Górki,
- firmie „Rehabet” z Trzebini,
- firmie „Stanbud” z Żywca,
- firmie „Akro” z Czechowic-Dziedzic.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


  Poland Tour

    23 Paź -  00:00

  Konkurs Fotograficzny

    22 Paź -  00:00

  Z szachami za pan brat

    22 Paź -  00:00

  Przelicz swoją siłę

    11 Paź -  22:23

  XVII Zaduszki Narodowe 2021

    06 Paź -  21:37


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory