Ogólnopolski Konkurs "TECHNIK-ABSOLWENT" rozstrzygnięty

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny w Warszawie corocznie organizuje OGÓLNOPOLSKI KONKURS o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe Technik-Absolwent.

W roku szkolnym 2019/2020 odbyła się XIV edycja konkursu „Technik Absolwent Roku”, którego celem jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół prowadzących kształcenie zawodowe, w środowisku szkolnym, w środowisku technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie. Istotą organizowanego konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie / egzaminów zawodowych z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Celem pośrednim konkursu jest możliwość tworzenia Szkolnych Kół SIMP przy Oddziałach Stowarzyszenia.

Z dumą informujemy, że w tym roku najlepszymi w Polsce uczniami Technikum Mechatronicznego są absolwenci Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Michał Wnętrzak otrzymał tytuł „Super technik”, Przemysław Papiernik zdobył pierwsze miejsce, Jakub Wrzeszcz został zdobywcą drugiego miejsca, a Sebastian Likoński oraz Julia Żuławska wywalczyli trzecie miejsce.

Ponadto w branży elektronicznej drugie miejsce zdobył Krzysztof Bizoń, a Bartłomiej Błachut uzyskał trzecią lokatę. Gratulujemy!

pdf
pdf

pdf
pdf

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory