Obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości w ZSM-E.

Dokładnie 103 lata temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Obchody kolejnej rocznicy, tak ważnego dla wszystkich Polaków Święta Narodowego nie mogły ominąć również i naszej szkoły. Z tej okazji nauczyciele z biblioteki wraz z uczniami klasy 1cT przygotowali wystawę tematyczną upamiętniającą wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ponadto, wszyscy uczniowie klas pierwszych mieli okazję posłuchać prelekcji przygotowanej przez mgr Rafała Harańczyka, a prowadzonej przez uczniów (Zuzanna Kowalczyk, Dominika Duraj, Michał Buława z 4bT). Wykład podejmował tematykę naszego Święta Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem tragicznych losów naszej ojczyzny a także trudnej drogi do odzyskania niepodległości. Ponadto punktualnie o 11:11, wszyscy nasi uczniowie uczcili Święto Niepodległości, odśpiewując 4 zwrotki naszego hymnu narodowego. Za przygotowanie uroczystości dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a w szczególności mgr inż. K. Tabackiemu, mgr R. Harańczykowi oraz paniom bibliotekarkom i rzecz jasna młodzieży.


  Archimedes Lingua.Plus 2021

    20 Sty -  21:22

  Kolejne wokalne sukcesy Sandry

    17 Sty -  10:34

  Cicho cicho pastuszkowie

    13 Gru -  00:00

  Projektanci edukacji

    07 Gru -  12:20

  Powiatowa Licealiada 2021

    30 Lis -  21:22


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory