Obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości w ZSM-E.

Dokładnie 103 lata temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Obchody kolejnej rocznicy, tak ważnego dla wszystkich Polaków Święta Narodowego nie mogły ominąć również i naszej szkoły. Z tej okazji nauczyciele z biblioteki wraz z uczniami klasy 1cT przygotowali wystawę tematyczną upamiętniającą wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ponadto, wszyscy uczniowie klas pierwszych mieli okazję posłuchać prelekcji przygotowanej przez mgr Rafała Harańczyka, a prowadzonej przez uczniów (Zuzanna Kowalczyk, Dominika Duraj, Michał Buława z 4bT). Wykład podejmował tematykę naszego Święta Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem tragicznych losów naszej ojczyzny a także trudnej drogi do odzyskania niepodległości. Ponadto punktualnie o 11:11, wszyscy nasi uczniowie uczcili Święto Niepodległości, odśpiewując 4 zwrotki naszego hymnu narodowego. Za przygotowanie uroczystości dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a w szczególności mgr inż. K. Tabackiemu, mgr R. Harańczykowi oraz paniom bibliotekarkom i rzecz jasna młodzieży.


  Szachowy Turniej Masters

    22 Cze -  13:43

  Projekt Burza w mózgu

    10 Cze -  00:00

  AMI-go

    10 Cze -  00:00

  Wynalazcy znów w finale

    07 Cze -  11:12


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory