Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole.

FOTO Sz.Urbański
FOTO Sz.Urbański

Dokładnie 101 lat temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji nauczyciele z biblioteki szkolnej wraz z młodzieżą (Angelika Gancarczyk, Zuzanna Kowalczyk, Dominika Duraj z 2bT) przygotowali wystawę tematyczną upamiętniającą wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ponadto wszyscy uczniowie klas pierwszych mieli okazję posłuchać prelekcji przygotowanej przez mgr Rafała Harańczyka, a prowadzonej przez uczniów (Anna Pituch z 1aLO, Artur Łukaszek z 4dT, Michał Buława 2bT). Wykład dotyczył  naszego Święta Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem tragicznych losów naszej ojczyzny, a także trudnej drogi do odzyskania niepodległości.

FOTO Sz. Urbański
FOTO Sz. Urbański

Z kolei na placu apelowym, punktualnie o 11:11 w naszej szkole zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W ten sposób, przyłączając się do akcji „Szkoła do hymnu”, nasi uczniowie uczcili Święto Niepodległości, odśpiewując 4 zwrotki naszego hymnu narodowego. Za przygotowanie uroczystości dziękujemy wszystkich zaangażowanym, a w szczególności mgr T. Pietraszce, mgr inż. K. Tabackiemu, mgr R. Harańczykowi oraz paniom bibliotekarkom, a przede wszystkim młodzieży. 


  Najlepsi mechatronicy w Polsce

    20 Gru -  00:00

  Koncert dla Mai i Nikodema

    09 Gru -  00:00

  HIV/AIDS - dowiedz się więcej

    09 Gru -  00:00

  FOX 2020

    02 Gru -  07:37

  Warsztaty przyrodnicze

    29 Lis -  00:00


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory