Nietypowe pożegnanie Absolwentów

Koniec roku szkolnegO

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 chcielibyśmy poświęcić słów parę maturzystom, których nie było nam dane pożegnać tradycyjnie, elegancko, niemal galowo.

Żegnamy wielką grupę ludzi ambitnych, pracujących na rzecz szkoły, uśmiechniętych i energicznych… Żegnamy tych, którzy rozrabiali i tych spokojnych; pilnych i mniej pilnych; tych, dla których ta szkoła stanowiła miejsce przyjazne, ciepłe i pełne wyzwań, ale i tych, którzy nie do końca się w niej odnaleźli…

NAUKA - Wielu spośród naszych abiturientów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Pozwolimy sobie ich wymienić, gratulując tym samym pracowitości i wytrwałości:

TECHNIKUM

klasa 4bT: Krzysztof Bizoń, Bartłomiej Błachut

klasa 4cT:  Bartosz Słowik, Julia Wojciuch, Alicja Steblik, Mateusz Biemann, Bartłomiej Kurowski. Anna Szlagor, Kacper Jurasz

klasa 4dT; Artur Łukaszek. 

klasa 4eT;  Jakub Wrzeszcz, Przemysław Papiernik

klasa 4fT; Michał Wnętrzak. Julia Żuławska, Szymon Janoszek, Marcin Hulbój, Paweł Staszkiewicz, Michał Blecha, Andrzej Kania, Leon Mirocha


LICEUM OGÓNOKSZTAŁCĄCE

klasa 3aLO; Magdalena Pluta, Daria Baron, Bernadetta Biber, Marta Małysiak, Natalia Maciejowska, Nina Stępień, Dominka Kocoń. Zuzanna Bąk, Paulina Raszka, Alicja Solich, Julia Ryszka

klasa 3cLO; Wiktoria Cader, Dominika Lewandowska, Klaudia Błachut, Wiktoria Kamińska, Martyna Błachut, Joanna Gluza, Oliwia Kocoń, Magdalena Marszałek, Klaudia Tomczyk, Angelika Pawlus, Anna Stanaszek

klasa 3dLO; Karolina Kubień, Gabriela Podgórska, Sara Jasek

Wielu z Was, Drodzy Abiturienci, reprezentowało ZSM-E w konkursach i olimpiadach. Było ich tak dużo, że nie sposób wszystkich wymienić, dlatego ograniczymy się tylko do tych najważniejszych osiągnięć ogólnopolskich:
Radosław Sochal (klasa 4aT) - laureat Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego
Krzysztof Bizoń oraz Bartłomiej Błachut (klasa 4bT)- laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z fizyki
Bartosz Słowik (klasa 4cT) - laureat Ogólnopolskiego Konkursu z matematyki
Jakub Niewdana (klasa 4cT)– laureat Ogólnopolskich Konkursów Językowych
Jakub Wrzeszcz (klasa 4eT) - laureat Ogólnopolskiego Konkursu z fizyki,
Przemysław Papiernik oraz Sebastian Likoński (klasa 4eT)- laureaci Olimpiady Innowacji Technicznych
Michał Wnętrzak (klasa 4fT)- laureat Ogólnopolskiego Konkursu z fizyki
Maksymilian Marcjasz-Gach (klasa 4fT)- finalista Ogólnopolskiego Konkursu z fizyki
Magdalena Pluta (klasa 3aLO)- laureatka Ogólnopolskich Konkursów z chemii oraz z geografii
Marta Małysiak (klasa 3aLO) - laureatka I stopnia w Ogólnopolskim konkursie ARCHIMEDES PLUS

W ostatniej niemal chwili szkoła otrzymała także wyniki prestiżowego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. I tak pierwsze miejce zajęła praca przygotowana przez Krystiana Hutyrę i Michała Chwastka (klasa 4fT). Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali także: Przemysław Papiernik i Sebiastian Likoński (klasa 4eT), Julia Żuławska i Michał Wnętrzak (klasa 4fT).

ABSOLWENCI ROKU 2019/2020

Z tej ogromnej liczby zasłużonych i pracowitych wybrani zostali absolwenci roku 2019/2020. W liceum absolwentką roku została Wiktoria Cader, która może pochwalić się najwyższą średnią w szkole. Poza tym Wiktoria od początku swej edukacji z ZSM-E była stypendystką Prezesa Rady Ministrów. W konkursie Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus - Lingua. Plus została laureatką I stopnia z wyróżnieniem za zdobycie maksymalnej liczby 100 punktów. Poza tym może pochwalić się wyróżnieniami w Ogólnopolskich Konkursach Geograficznych Geo-Planeta i Geo-Planeta+

W technikum natomiast absolwentem roku został Krzysztof Bizoń, niewątpliwie barwna postać naszej szkoły. Krzysiek, niczym człowiek renesansu, realizował się w wielu dziedzinach. Oto jego najważniejsze osiągnięcia:

I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. F. Dostojewskiego 

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Archimedes Linqua Plus. 
Laureat XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej LIPA 2018 

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" 

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie o Sejmie uczniowie Szkół Średnich w Powiecie Żywieckim 

I miejsce w drużynowym Turnieju Debat Oksfordzkich Podbeskidzie 

Krzysztof dał się poznać jako dyrektor generalny „Fabryki219” młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa, działającego na terenie szkoły, a także przewodniczący klasy i szkoły (zwany żartobliwie “prezydentem” ZSM-E)

ROZWÓJ

Wielu z Was brało udział w warsztatach i szkoleniach, począwszy od stricte zawodowych, a skończywszy na tych rozwijających umiejętności komunikacji i prezentowania swoich poglądów (pozdrawiamy debatantów!). To z Wami organizowaliśmy Dzień Matematyki, Dzień Języka Ojczystego, Dzień Przedsiębiorczości, Gimnazjadę Matematyczno-Przyrodniczą i Językiadę, warsztaty dla ósmoklasistów i wiele innych.

To Wy współtworzyliście zespół Twister i teatr Matafora – dwie formacje artystyczne, których osiągnięcia są dowodem na to, że zapał i ciężka praca dają wspaniałe efekty. Nie sposób nie wspomnieć także grupy kolędniczej, która co roku towarzyszyła nam w okolicach świąt Bożego Narodzenia. To Wy także współorganizowaliście akademie – recytując, przemawiając, tańcząc, śpiewając, montując dekorację itd… To Wy udzielaliście się w pracy grupy ratowniczej Mechanik, w Młodzieżowym Kole SEP oraz w Szkolnym Kole Racjonalizacji i Wynalazczości.

Wielu z Was uczestniczyło w akcji Kino Szkoła, festiwalu Żywiec miasto zmySłów (a część z Was nawet zorganizowała 1 jego dzień!)

ZABAWA

Być może wielu z Was będzie wspominało wspaniałe wycieczki po Polsce i Europie, wymiany ze szkołami szwedzkimi i niemieckimi, organizowane przez szkołę wakacyjne wyjazdy do Włoch i Grecji. Nie wiadomo, czy w kategoriach zabawy można potraktować obozy policyjne, ale również je tutaj wspominamy, ponieważ żegnamy w tym roku 2 klasy o tym profilu.

POMOC

To Wy – tegoroczni Maturzyści byliście inicjatorami i realizatorami wielu akcji charytatywnych. Przypominamy niektóre z nich: wspaniałe mikołajkowe koncerty charytatywne, akcje zbierania nakrętek i klapków dla Gambii, pisania kartek świątecznych na chorych dzieci, akcję “Grosz do grosza” (to Panowie z 4eT męczyli się tygodniami z liczeniem;-)), działania zogniskowane wokół kampanii “Znamię? Znam je!”, zbiórka zużytych telefonów, pomoc schronisku itd. Nie można oczywiście zapomnieć o rokrocznie organizowanej akcji krwiodawstwa – także braliście w niej udział!

PRACA

To z Wami mogliśmy organizować prezentacje sal przedmiotowych podczas Dni Otwartych ZSM-E. To Wy byliście specjalistami od sprzętu, znawcami rzeczy wszelakich, kreatywnymi i działającymi.

To Wy pracowaliście w kawiarenkach organizowanych z wielu okazji: piekliście ciasta, przygotowaliście stoły, organizowaliście muzykę, parzyliście kawę. Dla wielu z Was być może te chwile – spędzone na pogaduchach przy kawiarnianym stoliku, ale jednak w szkole, będą jednymi z najmilej wspominanych.

SPORT

Nie możemy tutaj wymienić wszystkich Waszych sukcesów sportowych – było ich zbyt wiele i to w każdej dyscyplinie uprawianej w naszej szkole. Część z Was zapewne miło wspominać będzie wycieczki i akcje sprzątania świata organizowane przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne oraz wymagające wyprawy Klubu Górskiego. Pamiętamy także o wszystkich biegach organizowanych dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych – także w nich braliście udział.

Koniec wyliczania – i tak wszystkiego nie jesteśmy w stanie opisać. Jak widzicie, przez 3 lub 4 lata współtworzyliście przestrzeń zwaną szkołą.

Drodzy Absolwenci!

Pandemia przeszkodziła w tym, abyśmy się pożegnali, ale nie przeszkodzi w tym, aby życzyć Wam POWODZENIA, REALIZACJI PLANÓW, SPEŁNIENIA MARZEŃ!!!

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory