Nasi młodzi przedsiębiorcy

NASI UCZNIOWIE W ELIMINACJACH OKRĘGOWYCH DWÓCH OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD:

OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ORAZ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA

           Jak co roku tak i w tym nasi uczniowie zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych: Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

           Zawody okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości odbyły się w czwartek 5 marca 2020 r. roku w pięciu uczelniach ekonomicznych: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W każdym okręgu do testu przystąpiło 250 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Jakub Tlałka, Jakub Odrobny i Kacper Sanetra z klasy 2eT oraz Mikołaj Kołodziej z klasy 2dT. Zawodnicy mieli do rozwiązanie test z zakresu ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej, a także zagadnień związanych z tegorocznym hasłem zawodów, którym było "Zarządzanie różnorodnością w organizacji".

           Dodatkowo w ramach Olimpiady zawodnicy i opiekunowie wzięli udział w bardzo interesującym wykładzie nawiązującym do hasła przewodniego Olimpiady "Najbogatsza na świecie jest różnorodność". Wykład przeprowadził wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr Bartłomiej J. Gabryś.

           Natomiast zawodów II stopnia Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania nie udało się przeprowadzić w tradycyjnej formie. Do rywalizacji doszło dopiero 20 czerwca na platformie e-learningowej: opiz.wz.pcz.pl. 

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Dawid Szymik z klasy 2bT oraz Dominik Szewczyk z klasy 2cT. Oficjalne wyniki poznamy około 26 czerwca. Życzymy powodzenia!

 

 

Wyrazy uznania i podziękowania od opiekuna: Anny Rodak


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory