Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Żywcu 2020

FOTO M.Terteka
FOTO M.Terteka

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia - zostały zorganizowane uroczystości kościelne, powiatowe i miejskie. Po Mszy Świętej w kościele katedralnym pw Narodzenia Najświętszej Marii Panny nastąpił przemarsz Pocztów Sztandarowych przed Pałac Habsburgów w parku, gdzie o 11.30 rozpoczął się bieg „Tropem Wilczym”. Jego głównym organizatorem, już po raz ósmy, była pani Jadwiga Klimonda z Stowarzyszenia Dzieci Serc. Zakończenie uroczystości nastąpiło o godzinie 12.35 wręczeniem medali oraz wspólnym biesiadowaniem przy gorącym posiłku. W tegorocznych wydarzeniach związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy oraz liczna grupa uczniów biorących udział w biegu. Na podium stanęła Natalia Kamińska, zajmując 2 miejsce, a Tobiasz Siwek ukończył bieg na 5 miejscu. Wszystkim uczestnikom biegu oraz Pocztowi Sztandarowemu  w składzie: Agnieszka Mrzygłód i Angelika Sikora klasa IAO, Krzysztof Janik klasa 2dT serdecznie dziękujemy. Opiekunami uczniów w tym dniu byli nauczyciele historii: dr Małgorzata Terteka, dr Lucjan Sawicki, mgr Rafał Harańczyk i mgr Tomasz Pietraszko.

FOTOL.Sawicki
FOTOL.Sawicki
FOTO L. Sawicki
FOTO L. Sawicki    Projekt i wykonanie : MyWebFactory