Projekt „Kurierzy z Żywiecczyzny na polsko - węgierskim szlaku”

FOTO Rafał Harańczyk
FOTO Rafał Harańczyk

Dnia 16 września na Abrahamowie (857 m n.p.m.), w gminie Węgierska Górka, obok Krzyża Kurierów i Partyzantów, odbyła się uroczysta polowa Msza Święta połączona z odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Nowa tablica upamiętnia partyzantów oraz kurierów Armii Krajowej: Jana Wojciucha oraz Franciszka Pieli - kurierów mających wkład w walce z okupantem podczas II wojny światowej. Samo wydarzenie było zorganizowane przez Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, a uroczystości odsłonięcia tablicy na szczycie Abrahamowa związane były z realizowaniem projektu "Kurierzy z Żywiecczyzny na Polsko - Węgierskim szlaku", przy wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie. Po Eucharystii nie zabrakło prezentacji Grup Rekonstrukcyjnych z Polski i Węgier oraz Krótkofalowców. Na wydarzeniu nie mogło również zabraknąć i naszej reprezentacji z „Mechanika”, która najpierw zaangażowała się w grę terenową, połączoną z symulowanymi akcjami ratowniczymi, opracowanymi przez mgr Pawła Roczynę, a następnie udała się pod Krzyż Kurierów i Partyzantów.  Opiekunem naszej młodzieży był mgr Rafał Harańczyk.

 

 

 

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory