Koncert dla Mai i Nikodema

FOTO P.Burczak
FOTO P.Burczak

6 grudnia w ZSM-E odbył się drugi już Mikołajkowy Koncert Charytatywny pod hasłem: "Pomagając innym, stajesz się bogatszy". Młodzież Mechanika po raz kolejny pokazała, że potrafi zrobić coś dobrego dla kogoś, kto potrzebuje pomocy. W tym roku postanowiliśmy wspomóc finansowo rodziców Nikosia Piątka oraz Mai Galicy – dzielnych małych bohaterów, którzy codziennie zmagają się z przeciwnościami losu, niesprawiedliwego z definicji.

Koncert, a właściwie dwa koncerty poprowadziła para sprawdzonych już konferansjerów: Karolina Piela (3cT) i Błażej Biegun (4eT). Zaprezentowali się na nich uzdolnieni i chętni do bezinteresownego działania młodzi ludzie. Wystąpiły zarówno zespoły, działające na terenie szkoły (Twister, Matafora, Aqua Dance, Traktat), jak i tzw. "grupa szwedzka", czyli młodzież biorąca udział w projekcie wymiany ze Szwecją. Oprócz tego swoimi popisami zachwycili również: solistki, soliści, muzycy oraz mistrzowie żonglerki piłkami różnej wielkości, czyli: Gabrysia Cender, Kamila Szwed, Martyna Janik, Piotr Puchacz, Natan Wojtyła, Kacper Marszałek, Wojciech Juraszek, Piotr Okrzesik, Hubert Adamczyk, Maksymilian Jagosz, Maciej Konior, Maksymilian Dutkiewicz, Szymon Forgs oraz Michał Kapała i Maciej Knapczyk.

Na pierwszym piętrze tradycyjnie już pojawiła się mikołajkowa kawiarenka z wyśmienitymi ciastami, ciasteczkami, herbatą i kawą. Oczywiście słodkości przygotowali uczniowie lub ich rodziny. Świateczne ozdoby, pyszności, zapach kawy, muzyka w tle oraz sprawna, piękna i przystojna (w zależności od płci) obsługa – to wszystko sprawiło, że w szkole unosił się duch świąt, beztroski i rozmowy.

Aby zorganizować takie przedsięwzięcie, potrzebna była współpraca wielu osób, za co serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim artystom - zwłaszcza reprezentantom klas pierwszych, którzy wystąpili tylko na pierwszym koncercie, ale zapewne nieraz jeszcze uraczą nas swą grą i ciekawymi aranżacjami muzycznymi.

Dziękujemy: Dyrekcji, Annie Kamińskiej, Anicie Drobisz-Węglewskiej, Agacie Obrockiej, Aleksandrze Capucie, Tomaszowi Pietraszce, Krzysztofowi Tlałce, Michałowi Zapartowi, Danielowi Pietraszce, Sylwestrowi Węglewskiemu, Krzysztofowi Tabackiemu, Przemysławowi Burczakowi, panom konserwatorom oraz wszystkim uczennicom i uczniom, których nie sposób tu wymienić – obsłudze kawiarenki, twórcom wypieków, dobrym duszom;-) itd., itd. Na wyróżnienie zasługują także uczniowie klasy 2dT.

Dziękujemy również sponsorom, których pozwolimy sobie wyszczególnić, w ten sposób honorując ich dobroć i chęć pomocy: Studio 95, Logmar Bielsko-Biała, Katering Dominika Tlałka, Drukarnia akcydensowa K. Gąsior, Greg-Car, pracownicy firmy Anders Meble, sklep Sigma.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorki: Iwona Noga-Bardyńska, Anna Sawicka, Monika Grzegorzek-Barcik, Anna Rodak.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory