IV BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ


W celu upamiętnienia 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych uczestniczyli w biegu przełajowym na terenie żywieckiego parku. Bieg zorganizowany był przez Wydział Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego, Wydział Turystyki Kultury i Sportu oraz ZSM-E w Żywcu.

W biegu, którego celem było propagowanie wartości patriotycznych i promocja zdrowego trybu życia, wzięło udział prawie 90 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego. Po zakończeniu rywalizacji puchary, dyplomy i nagrody książkowe wręczyli Wicestarosta Stanisław Kucharczyk oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Andrzej Widzyk.

Trasę biegu zabezpieczali uczniowie III klasy sportowej z ZSM-E. Po zmaganiach sportowych dla wszystkich uczestników przygotowano gorącą herbatę i drożdżówkę. Nagrody i wyróżnienia przyznano w kategorii: kobiet i mężczyzn. Spośród uczennic reprezentujących naszą szkołę wyróżnione i nagrodzone zostały: Dominika Adamus (I miejsce), Marta Ponikwia (II miejsce), Łucja Lach (III miejsce), Karolina Sawicka (IV miejsce). W kategorii mężczyzn III miejsce zajął Szymon Sadowski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w zawodach oraz dziękujemy uczniom klasy sportowej za pomoc w organizacji biegu.

Opiekunami uczniów byli: mgr Mariusz Haczek, mgr Tomasz Pietraszko oraz dr Lucjan Sawicki 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory