III Bieg Niepodległości

FOTO Starostwo Powiatowe w Żywcu
FOTO Starostwo Powiatowe w Żywcu

W celu upamiętnienia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych uczestniczyli w biegu przełajowym na terenie żywieckiego parku. Bieg zorganizowany był przez Wydział Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego, Wydział Turystyki Kultury i Sportu oraz ZSM-E w Żywcu.

Wielu rodaków nigdy nie pogodziło się z utratą Ojczyzny. By odzyskać wolność, walczyli u boku Napoleona, w powstaniu listopadowym, styczniowym oraz w okresie I wojny światowej, m.in. w legionach Józefa Piłsudskiego czy w Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

W biegu, którego celem było propagowanie wartości patriotycznych i promocja zdrowego trybu życia, wzięło udział 90 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego. Po zakończeniu rywalizacji puchary, dyplomy i nagrody książkowe wręczyli Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Andrzej Widzyk.

Trasę biegu zabezpieczali uczniowie III klasy policyjnej z ZSM-E. Po zmaganiach sportowych dla wszystkich uczestników była przygotowano gorącą herbatę i drożdżówkę. Nagrody i wyróżnienia przyznano w kategorii: kobiet i mężczyzn. Spośród uczniów reprezentujących naszą szkołę na podium stanęły Natalia Kamińska (I miejsce) oraz Dominika Adamus (III miejsce).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w zawodach, oraz dziękujemy uczniom klasy policyjnej za pomoc w organizacji biegu.

 

Opiekunami uczniów byli: mgr Mariusz Haczek, mgr Tomasz Pietraszko oraz dr Lucjan Sawicki.


  Archimedes Lingua.Plus 2021

    20 Sty -  21:22

  Kolejne wokalne sukcesy Sandry

    17 Sty -  10:34

  Cicho cicho pastuszkowie

    13 Gru -  00:00

  Projektanci edukacji

    07 Gru -  12:20

  Powiatowa Licealiada 2021

    30 Lis -  21:22


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory