Egzaminy bez spiny

FOTO Żywiec Miasto zmySŁÓW
FOTO Żywiec Miasto zmySŁÓW

W ramach festiwalu „Żywiec miasto zmySŁÓW”, uczniowie z klasy 3a LO wzięli udział w warsztatach pt:„Egzaminy bez spiny”, prowadzonych przez dr Elżbietę Zubrzycką (biolożka, psycholożka, terapeutka, związana z Uniwersytetem Gdańskim, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego). Zajęcia miały na celu pokazanie, jak ważne w życiu każdego człowieka są: poczucie własnej wartości, motywacja i nastawienie. Przesłanie można streścić słowami pani Elżbiety: “Naucz się tyle, ile jesteś w stanie. Raczej wystarczy. Trzeba jeszcze trochę szczęścia”. Prelegentka przedstawiła także różne typy inteligencji (np. analityczny, twórczy, emocjonalny, praktyczny, społeczny), do których dobrze jest dostosować sposób uczenia się. Zwróciła uwagę również na różne techniki notowania i zapamiętywania informacji. Zmotywowani i zadowoleni byli chyba wszyscy uczestnicy tych zajęć. Niektórzy do tego stopnia, że poszli również na wykład pani doktor. Tym razem po to, by zapoznać się z mechanizmami złości, jej plusami (są takowe) i minusami. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat tego, jak zapanować nad złością – doraźnie i długofalowo.

 Dziękujemy organizatorom festiwalu za możliwość uczestnictwa w tych zajęciach!


  Najlepsi mechatronicy w Polsce

    20 Gru -  00:00

  Koncert dla Mai i Nikodema

    09 Gru -  00:00

  HIV/AIDS - dowiedz się więcej

    09 Gru -  00:00

  FOX 2020

    02 Gru -  07:37

  Warsztaty przyrodnicze

    29 Lis -  00:00


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory