Dni otwarte w ZSM-E

W tegorocznych dniach otwartych naszą szkołę odwiedziło 506 osób. Dla gości przygotowano prezentację kilku sal przedmiotowych i zawodowych, które ułatwiły zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Zaprezentowano sale: fizyczną, biologiczną, chemiczną, informatyczną oraz stanowiska reprezentatywne dla zawodów: mechatronik, mechanik, programista, energetyk, elektronik. Młodzież klas ósmych mogła także zobaczyć ofertę klas licealnych oraz podziwiać występy zespołu Twister.

Jak zwykle już podczas dni otwartych na pierwszym piętrze działała nasza kawiarenka. Jak co roku miała ona charakter charytatywny. Tym razem dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji Ignasia Hutyry, który urodził się z niezwykle rzadką wadą z wrodzonym niedorozwojem kości udowej oraz nierozwiniętymi bioderkami. Kwotę w wysokości 4500,00 zł (cztery tysiące pięćset złotych) w dniu 17 maja przekazaliśmy tacie Ignasia, w obecności pani Dyrektor, grona pedagogicznego oraz delegacji uczniów. Cieszymy się, że dzięki hojności naszej niezwykłej młodzieży i pracowników szkoły przyczyniliśmy się do zwiększenia szans na to, by w przyszłości Ignaś mógł stanąć na własnych nogach.

Na pierwszym piętrze wśród kawiarnianych stolików można było również obejrzeć zdjęcia z różnych inicjatyw podejmowanych przez anglistów i germanistów oraz spróbować swoich sił w rozwiązywaniu licznych łamigłówek matematycznych. Samorząd uczniowski służył pomocą uczniom klas ósmych i zbierał informacje dotyczące oczekiwań młodych ludzi wobec szkół średnich.

 

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory