Czyste góry 2020

FOTO strona Starostwa Powiatowego
FOTO strona Starostwa Powiatowego

W dniu 19 września Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne działające w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych wzięło udział w Rajdzie Turystycznym „Czyste Góry 2020”, który zakończył się w tym roku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu. Młodzież uczestniczyła w akcji „Sprzątanie świata”, porządkując żółty szlak turystyczny „Najazdu Szwedzkiego” wzdłuż rzeki Soły. Finał rajdu obfitował w liczne atrakcje i konkursy. Zwiedziliśmy stanowisko „Czyste Beskidy Edu” i uczestniczyliśmy w Quizie Krajoznawczo-Ekologicznym. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej „Arka” i wzięliśmy udział w warsztatach łączności radiowej. Uczestniczyliśmy także w warsztatach muzycznych, podczas których instruktorzy i uczniowie Fundacji Braci Golec uczyli nas śpiewać hymn „Czyste Beskidy Festiwal”. Interesującą atrakcją było dla nas stanowisko militarne, ponieważ mogliśmy spróbować sił na strzelnicy. Z rajdu przywieźliśmy niezapomniane wspomnienia, pamiątkowe gadżety i upominki. Dziękujemy organizatorowi – Starostwu Powiatowemu w Żywcu i zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia naszego Koła.

Opiekunem młodzieży była pani Wiesława Widz.

Więcej o wydarzeniu i galeria zdjęć TUTAJ


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory