Czyste Góry 2019

FOTO ZSME
FOTO ZSME

21. września w Międzynarodowym Dniu Pokoju odbył się XXI Jesienny Zlot Turystyczno-Krajoznawczy ”Czyste Góry 2019”.
Uczniowie nasze szkoły uzbrojeni w lateksowe rękawiczki pomagali z największym zaangażowaniem w przywróceniu czystości na szlakach (sama perfekcyjna pani domu byłaby pod niemałym wrażeniem). Łącznie zebrali 12 ogromnych worków wypełnionych po brzegi śmieciami.
Trasa choć nie wymagała alpejskiej kondycji, wcale nie należała do łatwych. W sobotni poranek uczestnicy podjechali autokarem do Przełęczy Salmopolskiej, skąd udali się przez Malinowską Skałkę do Doliny Zimnika. Po drodze odważniejsi zapuścili się w dół kilkanaście metrów po drabinie, w głąb Jaskini Malinowskiej, w której było tak ciemno, ze drogę oświetlały im tylko latarki w telefonach.
Z Doliny Zimnika udaliśmy się prosto do Szkoły Podstawowej w Radziechowach, gdzie miał miejsce finał zlotu. Tam odbyło się losowanie ciekawych nagród, m.in: roweru, hulajnogi. Zorganizowano także konkurs krajoznawczo-ekologiczny, w którym pierwsze miejsce zajął uczeń Bartłomiej Błachut z 1CLO, a uczennica Laura Kudzia z klasy 1ALO otrzymała wyróżnienie.
Cieszymy się ogromnie z wyników uzyskanych przez reprezentantów naszej Szkoły, tym bardziej że mieliśmy bardzo mocną konkurencję, a laureaci są pierwszoklasistami, Bezpieczeństwo oraz kontrolę nad całością wycieczki zapewniły naszym uczniom wprawione w pieszych wyprawach górskich Pani Wiesława Widz oraz Pani Halina Niwińska.


  Najlepsi mechatronicy w Polsce

    20 Gru -  00:00

  Koncert dla Mai i Nikodema

    09 Gru -  00:00

  HIV/AIDS - dowiedz się więcej

    09 Gru -  00:00

  FOX 2020

    02 Gru -  07:37

  Warsztaty przyrodnicze

    29 Lis -  00:00


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory