Czy wiesz co jesz?

 

Klasa 2bT wzięła udział w warsztatach biologiczno-chemicznych pod hasłem „Czy wiesz co jesz?”, w trakcie których uczniowie podzieleni na grupy wykrywali związki organiczne w produktach spożywczych. Przy pomocy stężonego kwasu azotowego V badano między innymi czy w białym serze i kiełbasie obecne jest białko. Płyn Lugola z kolei posłużył do wykrywania obecności skrobi w ziemniaku i fasoli. Używając kwasu chlorowodorowego uczniowie sprawdzali czy w skorupkach jaj znajduje się węglan wapnia. Określano także kwasowość i zasadowość roztworów na przykład soku z cytryny za pomocą wywaru z czerwonej kapusty. Produkty spożywcze wykorzystane na warsztatach zostały przygotowane przez uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem i precyzją wykonywali wszystkie doświadczenia. Celem warsztatów było pokazanie w jaki sposób można wykorzystać wiedzę z biologii i chemii w życiu codziennym.

 Zajęcia przygotowały Panie A. Sawicka i A. Milcz


  Szkolna liga szachowa

    02 Cze -  10:53

  3 kultury

    01 Cze -  09:43

  Dance World 2023 w Żywcu

    18 Maj -  00:00

  Bieg po Nowe Życie

    16 Maj -  00:00


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory