Asystentka językowa z Nowej Zelandii

FOTO Facebook
FOTO Facebook

Serdecznie witamy w naszej szkole nową asystentkę językową z Nowej Zelandii – Marseille, która jest u nas w ramach programu Lattitude Global Volunteering.
Marseille będzie pomagała uczniom podczas lekcji języka angielskiego oraz w trakcie zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli ZSME.

Marseille enjoy your stay at our school

Hello, my name is Marseille Bowie and I have recently arrived in Żywiec from New Zealand. I live in the capital city, Wellington, but was educated at Whanganui Collegiate School in the town of Whanganui. I am staying at the school for four months to assist in the classroom as a native speaker of English. So far I have spent one week in Warsaw, but I look forward to travelling around Poland and wider Europe.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory