228 rocznica podpisania Konstytucji 3 Maja

FOTO R.Harańczyk
FOTO R.Harańczyk

Konstytucja 3 maja - ustawa z 1791 r. regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów; pierwsza w Europie, druga na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawa zasadnicza. W Żywcu, obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny o godz. 10 00 w żywieckiej konkatedrze pw. Narodzenia NMP.  Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy, w tym poczty sztandarowe żywieckich szkół, organizacji i stowarzyszeń przemaszerowali na żywiecki Rynek. Podczas oficjalnych uroczystości, które uświetnił m.in. występ Miejskiej Orkiestry Dętej, swoje przemówienia wygłosili Burmistrz Miasta Żywiec pan Antoni Szlagor oraz posłanka na Sejm RP pani Małgorzata Pępek. Na zakończenie uroczystości, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Floriana. W tegorocznych obchodach, nasz poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie z kl. 1aLO (Zuzanna Zemczak, Wiktoria Caputa) i 2fT (Tobiasz Siwek) pod opieką mgr Rafała Harańczyka.

FOTO R.Harańczyk
FOTO R.Harańczyk

FOTO R.Harańczyk
FOTO R.Harańczyk

FOTO R.Harańczyk
FOTO R.Harańczyk

FOTO R.Harańczyk
FOTO R.Harańczyk

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory