104 rocznica odzyskania niepodległości

Dokładnie 104 lata temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Obchody kolejnej rocznicy, tak ważnego dla wszystkich Polaków Święta Narodowego, nie mogły ominąć również i naszej szkoły. Z tej okazji nauczyciele z biblioteki wraz z młodzieżą przygotowali wystawę tematyczną upamiętniającą wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ponadto, wszyscy uczniowie klas pierwszych mieli okazję posłuchać prelekcji przygotowanej przez mgr Rafała Harańczyka, a prowadzonej przez uczniów (Oliwię Kozieł i Julię Paśko z 3aLO oraz Krzysztofa Stasicę z 4bTg). Wykład podejmował tematykę naszego Święta Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem tragicznych losów naszej ojczyzny, a także trudnej drogi do odzyskania niepodległości. Na zakończenie prelekcji młodzież odśpiewała hymn narodowy.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory