W dniach 19–23 kwietnia aż 45 uczniów naszej szkoły wyruszyło do urokliwego Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej, by wziąć udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów. To nie była zwykła szkolna wycieczka – to była intensywna przygoda z językiem angielskim, kulturą i współpracą.
EuroWeek to coś więcej niż nauka. To przestrzeń, w której młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne, uczą się pracy w zespole, odkrywają swoje mocne strony i nabierają pewności siebie. Wszystko to odbywa się w języku angielskim, w naturalny i angażujący sposób – poprzez dyskusje, prezentacje, odgrywanie ról i kreatywne zadania. Podczas kilku dni warsztatów uczniowie pracowali w małych grupach, budując relacje i mierząc się zarówno z lekkimi, jak i bardziej wymagającymi tematami. Nauka przeplatała się z zabawą – nie brakowało tańca, śmiechu i wspólnego śpiewu, które jeszcze bardziej integrowały uczestników.
Zajęcia prowadzili inspirujący wolontariusze z różnych zakątków świata – m.in. z Polinezji Francuskiej, Kolumbii, Zimbabwe i Gruzji. Dzięki nim młodzież miała okazję nie tylko ćwiczyć język, ale też zetknąć się z różnorodnością kultur i spojrzeń na świat. Każdy dzień kończył się wyjątkowymi wieczorami talentów, podczas których uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje i umiejętności. Kreatywność, poczucie humoru i otwartość na innych były tu na wagę złota. Całość odbywała się w atmosferze życzliwości, tolerancji i ogromnej dawki pozytywnej energii – zarówno ze strony prowadzących, jak i uczestników. To właśnie ta atmosfera sprawiła, że warsztaty były nie tylko wartościowe, ale i niezapomniane.
Opiekę nad grupą sprawowały nauczycielki języka angielskiego: Alicja Goliszewska, Joanna Czerwieniec-Bąk oraz Iwona Noga-Bardyńska, które wspierały uczniów na każdym etapie tej wyjątkowej przygody.
EuroWeek po raz kolejny udowodnił, że nauka może być inspirująca, dynamiczna i pełna emocji – a „Mechanik” potrafi z niej czerpać pełnymi garściami.













