Z sercem na dłoni

28 października 2021 roku klasa 3a liceum wzięła udział w lekcji otwartej pt. „Z sercem na dłoni”. Lekcja była realizowana w ramach przedmiotu anatomia i fizjologia człowieka.

Podczas tego projektu omówiona została szczegółowa budowa serca w języku polskim oraz angielskim. Profesorzy przedstawili nie tylko anatomiczne serce, ale także jego symbol powszechny oraz międzynarodowe znaczenie. Dużo dobrej zabawy sprawiło uczniom przesłuchanie znanych im wcześniej piosenek, zawierających angielskie idiomy dotyczące symbolicznego znaczenia narządu. Klasa przygotowała się na zajęcia poprzez założenie koszulek z motywem serca.

Kolejną atrakcją było przedstawienie i omówienie polskich przysłów nawiązujących do lekcji. Najwięcej radości dostarczyło klasie zakończenie lekcji, podczas którego wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda i pracuje prawdziwe ludzkie serce. Uczniowie w parach oglądali poprzez aplikację realistyczny model narządu, który wyświetlał się dzięki specjalnej karcie.

Lekcja była podsumowaniem działu wcześniej omówionego na zajęciach anatomii. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom spodobała się taka forma warsztatów, która wzbogaciła proces kształcenia, a zarazem stanowiła rozpoczęcie cyklu lekcji dotyczących anatomii i fizjologii człowieka w języku angielskim.

Zajęcia przygotowały Panie; Joanna Sanetra i Anna Sawicka


  Szachowy Turniej Masters

    22 Cze -  13:43

  Projekt Burza w mózgu

    10 Cze -  00:00

  AMI-go

    10 Cze -  00:00

  Wynalazcy znów w finale

    07 Cze -  11:12


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory