Twister na festiwalu Europeen de la Saint Jean


W czerwcu zespół Twister wraz z Miejską Orkiestrą Dętą wystąpił na festiwalu Europeen de la Saint Jean we Francji. Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już na początku roku. Dziewczęta wraz z trenerką Panią Anną Kamińską przez wiele miesięcy tworzyły układy i kompletowały stroje. Na kilka tygodni przed wyjazdem członkowie obu grup spotkali się na wspólnych próbach. Efekt ciężkiej pracy można było zobaczyć 28.czerwca. Pierwszy pokaz odbył się w paryskim domu emeryta, gdzie zespół Twister tańczył do utworów „Gangnam Style”, „All about that bass”, Hey Brother” oraz „Firework”, granych przez muzyków z żywieckiej orkiestry. Wieczorem na placu Notre Dame zaprezentowały się wszystkie przybyłe zespoły i orkiestry z Francji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy oraz Polski. Kolejny dzień żywieckie grupy rozpoczęły występem w lokalnym Centrum Handlowym. Zespół Twister zaprezentował swój popisowy układ „Ruskie radio”. Po południu odbyła się kolejna prezentacja na głównym placu miasta. Na najważniejsze wydarzenie tego festiwalu przyszedł czas wieczorem. Ulicami miasta przeszła parada, wszystkie orkiestry grały swoje utwory, a zespół Twister tańczył przygotowane układy na oczach niemal całego miasta. Przemarsz zakończył się wspólnym graniem i nawiązaniem nowych znajomości między członkami zespołów z różnych krajów. Ostatni dzień wszyscy spędzili razem na estradzie w Merostwie. Zespół Twister wzbudził bardzo duże zainteresowanie swoimi pokazami tanecznymi i otrzymał specjalną nagrodę od mera miasta za dostarczenie uczestnikom festiwalu wyjątkowych wrażeń artystycznych. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych! Jednocześnie dziękujemy Miejskiej Orkiestrze Dętej za zaproszenie na festiwal oraz Miejskiemu Centrum Kultury za patronat.


  Najlepsi mechatronicy w Polsce

    20 Gru -  00:00

  Koncert dla Mai i Nikodema

    09 Gru -  00:00

  HIV/AIDS - dowiedz się więcej

    09 Gru -  00:00

  FOX 2020

    02 Gru -  07:37

  Warsztaty przyrodnicze

    29 Lis -  00:00


   Powrót na start
  Projekt i wykonanie : MyWebFactory