Pomagając innym, stajesz się bogatszy

FOTO P.Burczak
FOTO P.Burczak

13 października w ZSM-E odbył się trzeci Koncert Charytatywny pod hasłem: "Pomagając innym, stajesz się bogatszy". Młodzież i pracownicy Mechanika (oraz zaproszeni goście) po raz kolejny pokazali, że potrafią zrobić coś dobrego dla kogoś, kto potrzebuje pomocy. W tym roku postanowiliśmy wspomóc finansowo Wiktorka Szczechowiaka, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni, a rodzice na wszelkie sposoby walczą o uzbieranie środków na terapię genową.

Koncert, a właściwie dwa koncerty poprowadziła para fantastycznych konferansjerów: Joanna Flis i Stanisław Kadłubicki. Zaprezentowali się na nich uzdolnieni i chętni do bezinteresownego działania młodzi ludzie. Wystąpiły zarówno zespoły, działające na terenie szkoły (Twister, Aqua Dance), jak i zespół Soundband, który jest dowodem na to, że nauczyciele i uczniowie mogą grać w jednej drużynie, a co więcej – robić to z pasją i zaangażowaniem.  Oprócz tego swoimi popisami zachwyciła również Grupa Góralska oraz wokaliści, muzycy, tancerki i mistrz żonglerki piłkami.

Na pierwszym piętrze tradycyjnie już pojawiła się kawiarenka z wyśmienitymi ciastami, ciasteczkami, słonymi przekąskami oraz herbatą i kawą. Oczywiście słodkości przygotowali uczniowie lub ich rodziny.

Organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania wielu ludzi. Serdecznie zatem dziękujemy i występującym, i ekipie technicznej, i obsłudze kawiarenki, a byli to:

Sandra Pytlarz - wokalistka

Zespoły Twister i Aqua Dance w składzie: Emila Piecuch, Oliwia Bednarz, Gabriela Sanetra, Wiktoria Zając, Emilia Karczewska, Natalia Wolska, Paulina Walaszek, Julia Paśko, Oliwia Kozieł, Martyna Dendys, Julia Dymkowska, Kamila Słowik, Milena Marszałek, Laura Kamińska, Karolina Sawicka, Sonia Hryniewicz, Julia Sawicka, Zuzanna Semik, Patrycja Piątek, Anna Pituch, Kinga Magiera, Adrian Czarnota, Oskar Gibas, Grzegorz Marszałek, Mikołaj Parasyn, Marcel Maślanka, Kamil Bury

Skrzypaczki: Zuzia Dziedzic i Martyna Różycka

Grupa Góralska w składzie: Oliwia Juraszek, Małgorzata Kamińska, Julia Gąsiorek, Patrycja Magiera, Martyna Gluza, Amelia Wątroba, Natalia Bąk, Sandra Kupczak, Dominika Gibas, Karol Wiercigroch, Michał Pielichowski, Marcin Babuszka, Artur Mentel, Przemek Ścieszka, Krzysztof Król, Michał Przybyła, Jakub Lach, Tobiasz Dudka

Grupa taneczna - Maja Goliszewska, Gosia Miodońska i Eliza Chauvet.
Pianiści: Maks Jagosz i Igor Janów

Specjalista od trików z piłkami - Michał Kapała

Gitarzyści: Jakub Flaka i Jakub Hodurek

Soundband w składzie: pani Ewa Boczarska, Sandra Pytlarz, pan Tomasz Pietraszko, Jakub Piela, Patryk Gibas.

Ekipa techniczna – klasa 2bT

Nagłośnienie – Mateusz Okrzesik z żoną – absolwent naszej szkoły

Obsługa kawiarenki: Antonina Dąbrowska, Aleksandra Hurko, Dagmara Rus, Agnieszka Górzyńska, Marta Piecha, Magdalena Zapart, Patrycja Magiera, Kacper Wiewióra, Dominik Pochopień, Arkadiusz Sanetra, Konrad Lach, Michał Dybczak, Kamil Hernas, Krzysztof Urbaniak, Dominik Zuziak.

Dziękujemy również: Dyrekcji, pani Annie Kamińskiej, pani Annie Sawickiej, pani Annie Magnuszewskiej-Mojżesz, panu Sylwestrowi Węglewskiemu, panu Krzysztofowi Tlałce, panu Przemysławowi Burczakowi oraz wszystkim nauczycielom oraz uczennicom i uczniom, których nie sposób tu wymienić.

Dziękujemy także sponsorom, których pozwolimy sobie wyszczególnić, w ten sposób honorując ich dobroć i chęć pomocy: panu Mateuszowi Okrzesikowi – za profesjonalne nagłośnienie, pani Dominice Tlałce – za wsparcie kawiarenki, panu Tomaszowi Łomnickiemu – za wydruk cegiełek oraz Marcinowi Matlasowi i Dominikowi Zuziakowi za wykonanie breloczków.

Organizatorki: Iwona Noga-Bardyńska, Anna Rodak, Monika Grzegorzek

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory