Konkurs wiedzy o „polskim parlamentaryzmie”

1. października w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu odbył się „Konkurs edukacyjny o polskim parlamentaryzmie”. Współorganizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Filia w Żywcu, a jego inicjatorem Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny. Konkurs, który miał zachęcić młodzież do poszerzenia wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie, adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żywieckiego.  Młodzież naszej szkoły reprezentowali uczniowie w składzie: Klaudia Błachut, Martyna Błachut, Wiktoria Cader, Joanna Gluza, Oliwia Kocoń (kl. III cLO), Krzysztof Bizoń, Bartłomiej Błachut, Dominik Dybał (kl. IV bT) i Mikołaj Kołodziej (kl. II dT). Do grona wyróżnionych w konkursie uczniów dołączył przedstawiciel naszej szkoły Krzysztof Bizoń, który uzyskał IV miejsce. Uczniami opiekowali się mgr Rafał Harańczyk, dr Lucjan Sawicki i dr Małgorzata Terteka.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory